‘२ नम्बरी’ मा भुटानी अभिनेत्रीसँग दयाहाङको जोडी

यस वर्ष प्रदर्शनमा आएको ब्लकबस्टर चलचित्र ‘छ माया छपक्कै’ का निर्देशक दिपेन्द्र लामाको लेखन तथा निर्देशनमा निर्माण हुने चलचित्र ‘२ नम्बरी’मा भुटानी अभिनेत्रीले अभिनय गर्ने भएकी छन् । आज बिहीवार राजधानीमा पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गर्दै निर्माण टिमले भुटानी चलचित्र निर्मात्री, अभिनेत्री तथा निर्देशक उगेन छोदेन चलचित्रमा भित्रिएको जानकारी गराएको हो ।

उगेन छोदेनले यो चलचित्रबाट नेपाली चलचित्रमा डेब्यू गर्न लागेकी हुन् । चलचित्रमा उगेनको जोडी अभिनेता दयाहाङ राईसँग बाँधिने र अभिनेता पल शाहसँग अभिनेत्री वर्षा राउतको जोडी बाँधिने निर्देशक लामाले बताए । यही फागुन २८ गतेबाट छायांकनमा जान लागेको चलचित्रमा बुद्धि तामाङको पनि प्रमुख भूमिका रहनेछ ।

निर्देशक लामाले चलचित्रमा उगेन भुटानी नागरिककै भूमिकामा रहने बताए । ‘उहाँसँग मेरो एक फिल्म फेस्टिभलमा भेट भएको थियो । त्यहाँ उहाँले अभिनय गरेको चलचित्र हेर्ने मौका पाएको थिएँ,’ निर्देशक लामाले बताए ।

अभिनेत्री उगेनले नेपाली चलचित्रमा अभिनय गर्ने अवसर पाउनु आफ्नो लागि सौभाग्यको कुरा रहेको बताइन् । भुटानमा विदेशी चलचित्र प्रतिबन्ध भए पनि यूट्युबमार्फत् नेपाली चलचित्र हेर्ने गरेको उनको भनाई छ । ‘राजेश हमाल, पल शाह, दयाहाङ राईको भुटानमा ठूलो क्रेज छ । नेपाली चलचित्र भुटानी दर्शकले निकै मन पराउँछन्,’ उनले नेपाली भाषामा भनिन् ।

उनले भनिन्, ‘दयाहाङ राई मेरो फेभरेट अभिनेता हुनुहुन्छ । मलाई उहाँको ‘घामपानी र कबड्डी’ निकै मनपर्छ । ‘कबड्डी’ हेरेपछि त म उहाँको फ्यान भएकी थिएँ । आज उहाँसँगै स्क्रिन साझेदार गर्ने अवसर पाउँदैछु । म आफूलाई भाग्यमानी ठान्छु ।’ अभिनेता दयाहाङले उगेनसँग स्क्रिन साझेदार गर्न आफू उत्साहित रहेको बताए ।

एउटा सुन्दर गाउँका २ जना साथी, उनीहरुको मित्रता र दुश्मनीको कथामा बन्ने चलचित्र ‘२ नम्बरी’ले समाजमा हुने गरेका २ नम्बरी कामलाई पनि उठान गर्नेछ । रेड बर्ड प्रोडक्शन र आरआर फिल्म प्रोडक्शनको ब्यानरमा निर्माण हुन लागेको यो चलचित्रमा कार्यकारी निर्माताको रुपमा रत्न श्रेष्ठ छन् ।

किरण नेपालीको प्रस्तुतिमा तयार हुन लागेको चलचित्रमा रोहित कट्टेल र सरोज नेपाली निर्माताको रुपमा छन् भने अमलादेवी राई सह–निर्माताको रुपमा छन् ।

चलचित्रमा सुशन प्रजापतिको छायांकन, रामजी लामिछानेको कोरियोग्राफी रहनेछ । यो चलचित्र आउँदो बर्ष २०७७को जनैपूर्णिमामा रिलिज हुनेछ ।

Leave a Reply